top of page

***

 להרשמה

***

rikma
SERVICES

תכנית‭ ‬מנהיגות‭ ‬מטעם‭ ‬ההיברו‭ ‬יוניון‭ ‬קולג‭'‬ המתמחה‭ ‬בפלורליזם‭ ‬וקהילה‭ ‬וכוללת‭ ‬תואר‭ ‬שני‭ ‬מטעם‭ ‬מרכז‭ ‬מלטון‭ ‬לחינוך‭ ‬יהודי‭ ‬בבית‭ ‬הספר‭ ‬לחינוך‭ ‬ע‭"‬ש‭ ‬שלמה‭) ‬סימור) פוקס‭ ‬באוניברסיטה‭ ‬העברית

תפיסת העולם שלנו

תכנית רִקְמָה מכשירה נשות ואנשי חינוך לחדשנות בחינוך וקהילה, הובלת התחדשות התרבות היהודית-ישראלית, וחיבור בין חלקיה השונים של החברה הישראלית ושל העם היהודי על תפוצותיו.

התוכנית לפיתוח מנהיגות בחינוך יהודי פלורליסטי מתקיימת מזה עשור תוך שיתוף פעולה בין ההיברו יוניון קולג' והמרכז לחינוך יהודי על שם מלטון בבית הספר לחינוך על שם שלמה (סימור) פוקס באוניברסיטה העברית.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

איך לומדים ולומדות אצלנו

תוכניות לתארים אקדמיים עשויות ליצור חיץ בין האקדמיה לבין השדה ובין הלימוד לבין החיים.
תוכנית רקמה רואה את החיבור בין מימדים אלה כלב תהליך הלימוד המשותף. ברקמה לומדות ולומדים בכיתה, וגם אחד מהשנייה. שומעים ושומעות הרצאות, וגם משתייכים לקהילה לומדת, יוצאות לסופי שבוע משותפים, ופותחים את הראש בערבי תרבות. מסיירים ומטיילות, וצוללים לעמקם של נושאים בסמינרים מרוכזים. 

עד כה הכשרנו שישה מחזורים של כ-80 אנשי ונשות חינוך הנמצאים בתפקידי מפתח בתחום ההתחדשות היהודית במסגרות החינוך הפורמלי והבלתי פורמלי בישראל ובתפוצות.

הצטרפו אלינו עוד היום לשנת הלימודים תשפ"ב-תשפ"ג.


יעדי התכנית

  • היכרות וקשר עם העם היהודי על זרמיו ותפוצותיו במטרה להעמיק את השייכות והערבות ההדדית של הבוגרות והבוגרים.

  • פיתוח וחיזוק יכולות למידה והוראה של תרבות יהודית-ישראלית ברוח  חדשנות פדגוגית ופלורליזם.

  • היכרות וקשר עם החברה הישראלית על ריבוי הזהויות היהודיות והלא יהודיות הקיימות בה, כמשאב לקידום סובלנות וחיים משותפים במדינת ישראל.

  • עיגון התאוריה והפרקטיקה החינוכית בתפיסה קהילתית.

בוגרים ובוגרות מספרים על רקמה

ac263eff-7771-400c-b24b-95256f665987.JPG

נוגה כספי:

תוך כדי הלימודים הבנתי שאלה לא רק נושאי הלימוד אלא גם הדרך, ופגשתי קבוצה מדהימה ומגוונת של קולגות, ויותר חשוב - חברים. התוכנית ציידה אותי בידע, חיבורים וכמובן בתואר שני - וכל אלה ממש הקפיצו את הקריירה שלי בחינוך יהודי ואת שיח הזהות הפנימי והמשפחתי.

יום קהילה רקמה 30.01 (13).JPG

מיקי פלוטקין:

ליום אוריינטציה הראשון הגעתי בדיוק 12 שעות אחרי שנחתי
משנתיים בשליחות. בקמפוס בקולג׳ במרכז ירושלים מצאתי
אנשים שמדברים בשפת השליחות, אנשים שמבינים את
החשיבות של עמיות יהודית ושל יהדות מתחדשת. רקמה היא
נקודת ההתחלה שלי להחזיר את השליחות חזרה לישראל

קבוצת סטודנטיות רקמה תואר שני לחינוך יהודי

תמי מרמור צדוק:

רקמה היא התקבצות של אנשי חינוך ערכיים ופעילים משלל תחומים פורמליים ובלתי פורמליים שעוצרים הכול ליום אחד בשבוע ולומדים בצוותא. ברקמה יש ימי קהילה, שבת בכל שנה ובעיקר מפגש עם תכנים יהודים נרחבים מספקטרום של דעות. זו אכסניה נפלאה של ההיברו יונין קולג' והאוניברסיטה העברית. ובזכות המרצים, התוכנית והלומדים היו לי שנתיים קסומות.

בוגרים ובוגרות על רקמה
עלינו

ראש‭ ‬התכנית‭‬

פרופ‭ ’‬מיכל‭ ‬מושקט‭ ‬ברקן‭ ‬


בין‭ ‬המרצים‭

הרבה‭ ‬טליה‭ ‬אבנון‭ ‬בנבנישתי‭ ‬•‭ ‬ד‭"‬ר‭ ‬מיכאל‭ ‬גיליס פרופ׳ ‬רוחמה‭ ‬וייס
‬ד‭"‬ר‭ ‬חגית‭ ‬הכהן‭ ‬וולף‭ ‬ ד‭"‬ר‭ ‬יונתן‭ ‬מירויס‭ ‬ ‬פרופ׳ ‬דליה‭ ‬מרקס‭ ‬• ‬ד‭"‬ר‭ ‬מיכאל‭ ‬מרמור
ד"ר אלמוג בהר פרופ‭ '‬אבינעם‭ ‬רוזנק‭ ‬ ‬ד‭"‬ר‭ ‬אילון‭ ‬שוורץ‭‬ 


משתתפי‭ ‬התכנית‭‬ ‬

התכנית‭ ‬מיועדת‭ ‬לכל‭ ‬מי‭ ‬שרוצה‭ ‬לקחת‭ ‬חלק‭ ‬בקהילה‭ ‬לומדת‭,‬ המאופיינת‭ ‬בשיח‭ ‬אינטלקטואלי‭ ‬ורפלקטיבי‭ ‬ברמה‭ ‬גבוהה‭.‬ מוזמנות‭ ‬ומוזמנים‭ ‬לפנות‭ - ‬העוסקים‭ ‬בחינוך‭,‬ ניהול‭ ‬והוראה‭,‬ הנחיית‭ ‬קבוצות‭ ‬ובתי‭ ‬מדרש,‭ ‬התחדשות‭ ‬יהודית‭-‬ישראלית‭ ‬ושליחים‭ ‬חוזרים.


מבנה‭ ‬התכנית‭ ‬

הלימודים‭ ‬יתקיימו‭ ‬בירושלים‭ ‬במשך‭ ‬שנתיים‭ ‬בימי‭ ‬רביעי‭ ‬בין‭ ‬השעות‭ ‬18:00-8:30‭ ‬בקמפוס‭ ‬של‭ ‬ההיברו יוניון קולג' במרכז העיר, ‬וכן‭ ‬באוניברסיטה‭ ‬העברית‭.‬ הלימודים‭ ‬כוללים‭ ‬רכיבים‭ ‬קהילתיים‭ ‬כגון‭ ‬סוף‭ ‬שבוע‭ ‬משותף‭,‬ ערבי‭ ‬תרבות‭ ,‬ימי‭ ‬קהילה‭ ,‬סיורים‭ ,‬וסמינרים‭ ‬מרוכזים‭.‬

CONTACT

רוצים לשמוע עוד?

תודה על פנייתך! נחזור אליך בהקדם

rikma@huc.edu 

ענאל אבוחצירה 026203343

  • Facebook - White Circle
bottom of page